לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

דור ההמשך של הציונות קורא: ריבונות!

צילום: דוד וייל

הצלחה מרשימה לוועידת נוער הריבונות השנייה. מאות בני נוער, פוליטיקאים, אנשי תקשורת ואנשי רוח נשאו את הקריאה לאחדות המחנה, למחויבות לארץ ישראל ולריבונות.

מאות בני נוער מכל רחבי הארץ השתתפו בוועידת נוער הריבונות השנייה שהתקיימה במרכז וואהל שבאוניברסיטת בר אילן. פוליטיקאים, אנשי רוח, אנשי תקשורת, פעילים ובעיקר נוער חדור שליחות אמונה וחזון גדשו את האולם המעוטר בדגלי הלאום ובשלטי ריבונות.

האירוע נפתח בדבריהן של ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, שהדגישו את חשיבות הבחירה באוניברסיטת בר אילן לקיומה של הוועידה הנושאת קריאה המהווה תגובת תיקון לנאום בר אילן של ראש הממשלה נתניהו.

"המשימה היא להעמיק את חיינו כאן ולהחיל ריבונות שתביא עתיד טוב יותר לכולם. מאסנו במראות העקירות והגירושים. התפכחנו. לא נמתין לטרקטורים אלא נמנע מראש את פעולות ההרס מראש ונעשה זאת בקיבוע התודעה שארץ ישראל שלנו", הכריזה קצובר לקול תשואותיהם הרמות של בני הנוער.

עוד קבעו כי המציאות בה במשך 52 שנים לא הוחלה ריבונות ישראל על ליבה של הארץ היא שהציבה סימן שאלה מדיני המאפשר לעולם לראות במדינת ישראל כובשת "למרות שאין עם כובש בארצו", אמרו וקבעו כי החלת הריבונות היא שתבלום את התקווה הערבית להקמת מדינה על חורבותיה של ישראל.

"ההפחדה הדמוגרפית היא חטא המרגלים של ימינו. המעטים שעודם דוגלים במדינה פלשתינית הם שמאיימים על הרוב היהודי. מדינה כזו תביא מיליוני ערבים עוינים שיהפכו את הרוב היהודי למיעוט. ריבונות תחזק את הרוב היהודי עם בניית ישובים וקליטת עולים מכל העולם", הוסיפו השתיים וציינו כי ערביי יהודה ושומרון יקבלו תחת ריבונותה של ישראל מעמד תושבות ובהמשך יוכלו להגיש בקשה למעמד אזרחות בהתאם לתנאי נאמנות".

לאחר דבריהן של קצובר ומטר הנחה הפובליציסט והעיתונאי שמעון ריקלין שיח קצר עם כמה מבני הנוער שנקראו אל הבמה וסיפרו בקצרה מהי ריבונות עבורם. ריקלין הביע את השתאותו גם לנוכח הקהל הרב שהתקבץ באולם וגם לנוכח דבריהם הנכוחים והברורים של בני הנוער, "יש לכן דור המשך", אמר בפנותו לקצובר ומטר.

בהמשך האירוע עלו בזה אחר זה חברי הכנסת ציפי חוטובלי ובצלאל סמוטריץ' ונשאו דברים סביב המחויבות לריבונות והחתירה לאיחוד מחנה הימין לקראת הבחירות הקרובות. אחריהם נשא דברים באסם עיד, פעיל זכויות אדם תושב שכם, הרואה בשליטת הרש"פ על ערביי יו"ש מתכון לחיי גיהנום וקובע כי רק מאימת משטרו של אבו מאזן לא מכריזים תושבי הרש"פ בגלוי על רצונם לחיות תחת ריבונות ישראל שתעניק להם שגשוג וכבוד אישי.

בפרק נוסף של וועידת הריבונות התקיים פאנל בהנחיית שמעון ריקלין ובו השתתפו חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד, מנהלת שדולת ארץ ישראל בכנסת, חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, והרב גלעד לואיס מבכירי תנועת בני עקיבא. במהלך הפאנל התריעה סטרוק מהאפשרות לפיה מאחורי הצהרות ראש הממשלה על ריבונות בישובי יהודה ושומרון עומדת תכנית להעביר את שאר השטח לשליטת הרש"פ. חבר הכנסת קיש הסתייג מפרשנותה המזהירה של סטרוק וקבע כי אלמלא הייתה ישראל יוצאת למערכת בחירות נוספת היינו כבר כעת בעיצומן של מהלכים ראשונים להחלת ריבונות.

הרב לואיס הדגיש בדבריו את כוחה של הרוח המפעמת בנוער להניע מהלכים היסטוריים והעיר כי אם קריאת הריבונות תישאר נחלת הציבור הציוני דתי בלבד היא לא תתרחש.

במהלך הערב העניקו ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, אותו הוקרה והערכה לבני נוער שזכו במקומות הראשונים בתחרות אמנותית שהתקיימה ברוח חזון הריבונות. יצירותיהם של שלושת הזוכים הוצגו על בימת הוועידה.

חברת הכנסת עידית סילמן (איחוד מפלגות הימין) נשאה גם היא דברים בדבר חזון הריבונות, קראה לבני הנוער לנצל את חופשת הקיץ להפצת מסר הריבונות והמחויבות לארץ ישראל. בדבריה הזכירה את המאבק הנמשך להשבתם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, מאבק בו היא שותפה מרכזית.

לאחר דבריה אלה הנחתה סילמן פאנל בו השתתפו בני נוער שתיארו את פעילותם כחברי תנועת נוער הריבונות לאורך השנה האחרונה. הנערים והנערות סיפרו על מפגשים, סמינריונים, הפצת חומרי הסברה, פעילות מול חברי כנסת ועוד.

האירוע כולו נחתם בדבריו של רב תנועת הריבונות, רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו שבירך את מאות בני הנוער שהגיעו לוועידה וקבע כי התקדמות חזון הריבונות מהווה צעד נוסף וקומה נוספת בדרך לגאולת ישראל.

"נכבוש את הכנסת ואת העם", הכריז הרב אליהו והוסיף: "את המהפכות האמתיות ואת השינויים האמתיים מייצרים באמצעות רוח ואמונה, לא אמונה ערטילאית אלא אמונה אמתית".

הרב אליהו הזכיר את חלקה השני של פרשת השבוע, פרשת בהעלותך, חלקה של פרשת המתאוננים והמתלוננים "זכרנו את הקישואים והשומים, רק חסר שם מילקי... אותה רוח נפולה וחוסר האמון ביכולת לכבוש את הארץ היא שמפילה את העם ומביאה לחטא המרגלים שתוקע את העם ארבעים שנה".

מנגד, אמר הרב אליהו לבאי הוועידה, "מה שמוביל את העם לגאולה צעד אחר צעד היא הרוח שנמצאת פה, רוח שנמשכת גם היום, לא רק עם הרב חנן פורת ז"ל, הרב לוינגר ז"ל וקצובר אלא גם אתכם. אני זוכר את עצמי בגילכם. הייתי בכנסים כאלה. אני זוכר את עצמי במאבק על הקמת מעלה אדומים, אלון מורה ובית אל. פעם הישובים הללו היו המאבק והיום הם מובנים מאליהם בגלל בחורים ובחורות כמותכם שנאבקו. מי שהכריע את המערכה היה הנוער שפעם עוד פעם נאבק, שבע ייפול צדיק וקם, כי יש בו חזון אמונה ורוח. לא באנו לאירוע חד פעמי אלא מדובר בדרך ארוכה שאנחנו מחוייבים לה. בעוד כמה שנים תעמדו אתם על הבמה ותעבירו את הלפיד לדור הבא. זו משימה שנעה קדימה רק עם רוח".

בדבריו הזכיר הרב אליהו את ימי המאבק על הקמת ישובי רמת הגולן כפי שהם משתקפים מספרה של אפרת בדיחי המתארת את ימיה כנערה בין מקימי קשת, "זה היה מאבק קשה עם לחצים של שר החוץ האמריקאי וחברי כנסת באו לרפות את ידי המתיישבים. קראתי והתביישתי. חברי כנסת ניסו להחליש את ידיהם של בני הנוער כדי למסור את רמת הגולן. איזה נס שהצעירים האלה לא הקשיבו למבוגרים חלשי הרוח שרוצים ללכת אחורה. תמשיכו בדרך וההיסטוריה תזכור אתכם", פנה הרב לבאי הכנס.

עוד סיפר על תחושותיו לאחר כנס הריבונות הראשון לנוער, כנס שהתקיים לפני כשנה בירושלים: "אחרי הכנס הראשון של נוער הריבונות הלכתי עם רוח בכנפיים לכל מקום, עם תחושת גאולה שהחלוציות והציונות לא נגמרו, שעם ישראל נע קדימה. ההתיישבות מתקדמת וההשפעה מתפתחת אבל צריך לעלות מדרגה והחלת ריבונות היא עליית מדרגה הכרחית".

כאמור, בוועידה השתתפו מאות בני נוער שהגיעו מכל רחבי הארץ, מקצרין שבצפון ועד שדרות שבדרום, מיישובי יהודה ושומרון ומתל אביב ורעננה. בני הנוער קיבלו תיק מיוחד ובו חוברת המסבירה את עיקרי רוח חזון הריבונות, חוברת פעילות לתנועות הנוער, חולצות ריבונות, צמידים ועוד.

בתום פרק הנאומים והשיחות הסתיימה הוועידה במופע מוסיקאלי ובהרקדה של בני הנוער תוך כדי רישום לקראת המשך פעילות נוער הריבונות בשנה הקרובה.

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

14-06-2019

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מחנה ארכיאולוגי חשף מבנה עתיק בשמורת עוז וגאו"ן
מערכת ריבונות
06-08-2020
המחנה הארכיאולוגי בו השתתפו בני נוער מכל רחבי הארץ ב'עוז וגאו"ן' חשף ממצאים היסטוריים בשמורה שבלב גוש עציון.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות פועלת גם ב'כחול לבן'
מערכת ריבונות
04-08-2020
בעקבות פגישה שקיימו עם השרה ינקלביץ' מבהירות ראשי תנועת הריבונות: פונות לכל מפלגה ציונית. גנץ הכריז כי הבקעה היא הגבול המזרחי.
ריבונות - כתב עת מדיני
​המבקר: רישומי המינהל סייעו להשתלטות הערבית
מערכת ריבונות
03-08-2020
מבקר המדינה מחזק את טענת תנועת הריבונות בדבר הכורח לבטל את המינהל האזרחי ולהכפיף את ההתיישבות ביהודה ושומרון לממשלת ישראל. ריבונות היא המענה לעיוותים ולכשלים החמורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
למרות הקורונה, סמינריון נוער הריבונות ה-5
מערכת ריבונות
03-08-2020
סמינריון נוסף של תנועת נוער הריבונות, והפעם תחת מגבלות הקורונה, התקיים בגוש עציון. כך הופך חזון למעשה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 17
מערכת ריבונות
31-07-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 17 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב תש"פ בתמונות
מערכת ריבונות
30-07-2020
צפו בתמונות מצעדת ליל תשעה באב שהתקיימה במתכונת מצומצמת תחת מגבלות הקורונה, אך שמרה על מסורת הכיסופים לירושלים ושאיפת הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
​צעדת ליל תשעה באב: ריבונות כתיקון לחורבן
מערכת ריבונות
30-07-2020
בירושלים התקיימה כסדרה, גם אם במתכונת מצומצמת בשל אילוצי הקורונה, הצעדה המסורתית סביב חומות העיר. שרים, ח"כים ואישי ציבור שיגרו ברכות.
ריבונות - כתב עת מדיני
שקד: הריבונות יכולה להיות תיקון לעקירה
מערכת ריבונות
28-07-2020
15 שנים אחרי העקירה והגירוש מגוש קטיף מזכירה ח"כ שקד מי הצביע בעד וקובעת כי הריבונות היא המחויבות של ראש הממשלה והתיקון ההיסטורי אותו עליו לבצע.
ריבונות - כתב עת מדיני
אין ריבונות? הערבים קובעים עובדות בשטח
מערכת ריבונות
28-07-2020
באין ריבונות האיחוד האירופי והרש"פ קובעים עובדות בשטח. 15.2 מיליון אירו הוזרמו למימון השתלטות ערבית נוספת בשטחי C.
ריבונות - כתב עת מדיני
​'מדינה מפורזת? אין דבר כזה. זו תרמית'
קרני אלדד
15-07-2020
האלוף במיל' גרשון הכהן קובע כי רעיון המדינה המפורזת הוא תרמית וקצינים בדימוס המזלזלים בסכנת המדינה הפלשתינית אינם מגיבים מקצועית לסכנה.