לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 28

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 28 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים ושותפים לדרך
שלום וברכה
 
ימים אלה הם ימים של תקווה גדולה תפילה גדולה שאכן ההנחיות וההחלטות שמקבלת ממשלת ישראל כחלק מהמאבק בקורונה, יחד עם הרצינות בה מקבלים האזרחים את האחריות לידיהם, יניבו את התוצאה המקווה וישראל אכן תעלה על דרך המלך לקראת בלימת הנגיף לפחות עד מציאת החיסון והתרופה.
 
עלינו לחזור ולזכור את המסר הגדול של המאבק בקורונה, מסר האחדות והערבות ההדדית. אנו מוותרים על הנוחות, מסתגרים, מתרחקים זה מזה מתוך דאגה לזולת ולכלל. בדאגה זו אין מקום למחלוקות בין ימין ושמאל, בין צעירים למבוגרים, בין עולים לוותיקים, בין דתיים לחילוניים. כולנו עם אחד השותף למערכה אחת שבה אין לנו ברירה אלא לנצח.
 
נשוב ונודה לצוותי הרפואה על מסירותם חסרת הגבולות לבריאות כולנו. הקרבתם של האחים, האחיות, הרופאים, הרופאות ומלוויהם, אינה מובנת מאליה וההוקרה אליהם צריכה להיאמר ללא הרף ומכל הלב. יישר כוחכם!

 
מחויבים לארץ ישראל
 


ביום חמישי אירחה תנועת הריבונות בשמורת 'עוז וגאו"ן' את שדולת ארץ ישראל שקיימה סיור מיוחד בגוש עציון להיכרות מהשטח עם המאבק על השטחים הפתוחים מול תכנית ההשתלטות המתוכננת היטב של הנהגת הרש"פ.
 
חברי הכנסת הביעו את מחויבותם הנאמנה להגשמת חזון הריבונות והבטיחו להמשיך ולפעול לשם כך.
 
לחצו לקריאת כתבה נרחבת ולתיעוד מצולם מהביקור
 

מגיפות במבט לאחור
 
ברוח התקופה שמענו השבוע במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"ן' את הרצאתה המרתקת של שרה ברנע, מדריכה בכירה בעיר דוד וחוקרת הר הזיתים, על ההיסטוריה של ההתמודדות עם מגיפות בירושלים לאורך הדורות, ותתפלאו, למרות הנושא הקודר תוכלו למצוא בהרצאה גם נימה אופטימית לא מבוטלת.


 
כשאין ריבונות מדברים על פירורים

הדיווחים על אישורי בנייתם של 5400 יחידות דיור ביהודה ושומרון על ידי מועצת התכנון העליונה התקבלו אצל רבים בשמחה רבה, ואכן יש לשמוח על כל התקדמות וכל בנייה, גם של יחידת דיור אחת, אך מממשלת ישראל חובתנו לקוות להרבה יותר.
 
קראו את הראיון שהעניק אברהם שבות, מראשוני מתכנני ההתיישבות ביהודה ושומרון, לאתר 'ריבונות' ובו התייחסות מפוכחת למספרים המעליבים (ואף פחות מכך) של אישורים שניתנו.
 
אברהם שבות מבהיר את המציאות הבלתי אפשרית שנובעת מהיעדר ריבונות ביהודה ושומרון, מציאות שבעקבותיה כל אישור בנייה זקוק להתכנסות וועדה הנתונה כל כולה להנחיות פוליטיות ומדיניות. עצם הצורך בהתכנסותה של ועדה כזו היא עדות למגבלות המונעות את התפתחות ההתיישבות כבכל מקום אחר ברחבי הארץ, התפתחות ובנייה המקודמת על פי צרכי האוכלוסייה וקצב התרחבותה.
 
אברהם שבות מסביר כי לו הייתה הבנייה מקודמת ללא אותה מועצה, שראשיתה בימי אוסלו, היו מאושרות עשרות אלפי יחידות דיור שממתינות בקנה הרשויות המקומיות ביהודה ושומרון לאחר שעברו את הליכי האישור והבדיקות החוקיות וממתינות אך ורק להכרעה המדינית-פוליטית שתאפשר התקדמות של פירורי בנייה משלב לשלב.
 
כל זאת בעוד בשטחי C משתוללת בנייה ערבית חסרת מעצורים ומשומנת בכספים אירופיים ופרטיים רבים. לקריאת הראיון המלא לחצו כאן.
 
עדות נוספת לצורך הבהול בהחלת ריבונות עם ישראל על ארצו.
 
"אודה ואתוודה שמשאת נפשי הייתה תמיד גאולת כל הארץ בזמן הכי קצר ושחתרתי בכל רמ"ח אבריי להפוך עוד בימי חיי את החלום הזה לעובדה מוחשית. לפיכך לא הייתי מרוצה אף פעם ולא אמרתי מעולם דיינו" (יהושע חנקין. גואל אדמות 1864-1945)
 

דריכות ודאגה בארה"ב
 
בעוד פחות משבועיים יתקיימו הבחירות לנשיאות ארה"ב והמתח רב. בסביבתו של הנשיא טראמפ נראה שהדאגה רבה בשל השלכות הקורונה על סיכוייו של הנשיא להיבחר שנית.
 
קיראו ושמעו את דבריו של יועצו, המנהיג האוונגליסטי ד"ר מיייק אוונס, בראיון לערוץ 7, שם הוא המתאר את מצבו המורכב של הנשיא מול יריבו, מנהיג הדמוקרטים, ג'ו ביידן. בין דבריו ממליץ ד"ר אוונס לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, להחיל ריבונות על יהודה ושומרון כבר כעת עוד טרם הבחירות על מנת למנוע מהדמוקרטים לחבל במהלכי הריבונות במידה ואכן ביידן הוא שייבחר לנשיאות. "שליטה בשטחי ארץ ישראל התנ"כית אינה משהו שמצריך התנצלות" הוא קובע.
 
לכתבה בערוץ 7 לחצו כאן
 
גנדי
 
מתחת לרדאר התקשורתי שהעדיף להתעלם, צוין השבוע מלאת 19 שנים לרצח רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד. הרצח שכוון היטב אל שר בישראל בהיותו סמל ריבוני בישראל. כדורי האקדח כוונו אל לב כולנו. גנדי שהיה מורה דרך בשבילי אהבתה של הארץ נטע כולנו זקיפות קומה לאומית ללא כחל וללא סרק, לא מתוך שנאת האחר ולא מתוך בוז לו, אלא מתוך הקשר העמוק של עם ישראל לארצו.
 
משנתו המדינית של גנדי הייתה מושתתת על הקביעה לפיה בין הירדן ובין הים לא יוכלו לשכון שני עמים בעלי שאיפות לאומיות סותרות. בין הירדן ובין הים תוכל להתקיים רק מדינה אחת, מדינת ישראל. על עקרון זה עמד איתן גם כשבזו לו, גם כשנידו אותו, גם כשסביבו חגגו חגיגות שלום מזוייפות. גנדי הזהיר שוב ושוב ממה שהתברר כמעט כנבואה.
 
אהבתו של רחבעם זאבי לעם ולארץ הייתה ללא גבולות, מתוך נכונות להקרבה אין-קץ ומתוך היכרות ולמידה מתמדת של כל משעול וכל נתיב בה. מימי המרדפים ועד ימי האינתיפאדה ידע רחבעם זאבי להציב חומת ברזל תקיפה של ביטחון ועצמה מול האויב.
 
יהי זכרו ברוך!
 
קול ברמה נשמע
 
כאן המקום להזמין אתכם להשתתף, כל אחד בביתו מכל מקום בארץ ובעולם, לאירוע מיוחד שנקיים יחד עם העיתון 'בשבע' ביום רביעי הקרוב (בשעה 20:00) לציון יום פטירתה של רחל אמנו.
 
על הדרך אפרתה נתייצב, נביט סביב וננחם את האם המבכה על בניה, שאי עינייך וראי את הארץ שהייתה שוממה ועלובה, את הדרך בה יצאו בנייך לגלותם הומה יהודים, ישובים פורחים בנחלתך, גנים ומוסדות חינוך מטמיעים תורה, חינוך וערכים בדור שלישי ורביעי הגדלים כאן ופקקי התנועה מבשרים: חזרנו הבייתה. יש שכר לפעולתך.
 
את האירוע לכבודה של רחל נארח בשמורת עוז וגאו"ן ונשדר אותו בשידור זום ישיר. באירוע ישתתפו בו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין, ד"ר לאה גולדין, חברת הכנסת מיכל קוטלר-וונש, רחלי פרנקל, הרב יעקב מדן ואתם. מנחה האירוע הוא עורך העיתון 'בשבע', דודו סעדה.
 
את האירוע יעטר במוזיקה מוסה ברלין. 
מצטרפים לנוער
 
והנוער ממשיך בפעילות הסברה מואצת. נוער הריבונות יוצאים בימים אלה לקמפיין הסברה אליו הם נערכים מזה תקופה לא מבוטלת עם חומרי הסברה חדשים ועדכניים בהם בין השאר סרטונים, פלאיירים, צמידים ועוד. את כל אלה ילווה פרסום במדיות התקשורתיות השונות.
 
עם ההיערכות וההכנות מגלה גם הנוער שללא קמח אין תורה, וללא החובה לעסוק גם במימון ובגיוס משאבים לא ניתן יהיה להפיץ ולהסביר את הערכים, העקרונות והחזון של התנועה בפרט ושל הציונות בכלל. משום כך, במקביל להיערכות לקמפיין עצמו מקיים הנוער גם קמפיין גיוס המונים במגמה לגייס סכום של 30,000 שקלים לכיסוי ההוצאות הנדרשות.
 
הצטרפו אלינו במאמץ לסייע להם להגיע ליעד זה. היכנסו לקישור ותירמו. הנוער מקבל עידוד אדיר מהרוח הגבית שהדור המבוגר יותר מעניק להם. אין לנו ספק שעם הכוחות הללו שאנו נותנים להם היום נזרע גם הזרע שמנביט את מנהיגות הדורות הבאים. היו שותפים.
 
אל עמוד ההתרמה לחצו כאן
 
בברכת הארץ
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-10-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 33
מערכת ריבונות
27-11-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 33 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אין ריבונות ואתרי המורשת היהודיים מופקרים
מערכת ריבונות
25-11-2020
בתשובה לשאילתא של ח"כ שיר חושף השר מיכה ביטון את אזלת היד הישראלית בהגנה על אתרי מורשת יהודיים. אתר מזבח יהושע בן נון כמשל.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 32
מערכת ריבונות
20-11-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 32 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נוער הריבונות לשר גלנט: אל תאפשר מחיקת יו"ש ממפת ישראל
מערכת ריבונות
19-11-2020
נוער הריבונות מוחה על מפת ישראל ללא יהודה ושומרון שהופיעה בספר לימוד גיאוגרפיה. מכתב נשלח לשר החינוך.
ריבונות - כתב עת מדיני
זוהר: הצעד המתבקש - ריבונות על כל ארץ ישראל
מערכת ריבונות
15-11-2020
יו"ר הקואליציה בבית אל: הארץ הזו שלנו בזכות ולא בחסד. לא זיזו אותנו מכאן. עלינו לעשות את המתבקש, להחיל ריבונות על כל ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 31
מערכת ריבונות
12-11-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 31 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 30
מערכת ריבונות
05-11-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 30 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ח"כ אבוטבול: מקווה לשיתוף פעולה בין שדולת ארץ ישראל לתנועת הריבונות
מערכת ריבונות
04-11-2020
ח"כ הרב משה אבוטבול (ש"ס) נפגש עם ראשי תנועת הריבונות: יש לחתור לריבונות ללא מדינה פלשתינית, אך הרבה תלוי בליכוד. ללחוץ על נתניהו והשרים.
ריבונות - כתב עת מדיני
ריבונות התיישבות ורחל אמנו
מערכת ריבונות
01-11-2020
פאנל מיוחד לציון יום פטירת רחל אמנו קשר בין הסוגיות האקטואליות ביותר לדמותה של האם המבכה והמתפללת על בניה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 29
מערכת ריבונות
30-10-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 29 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים: