לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 25

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 25 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
גמר חתימה טובה
 
עם ישראל שוב נכנס לסגר מתוך תקווה לבלום את המשך התפשטות נגיף הקורונה. יחד עם הצער הגדול על כל נפטרי המחלה ועם איחולי הבריאות האיתנה לנדבקים בה, אנו נכנסים לתקופה זו מתוך אמונה גדולה בכוחו של העם בישראל, שצלח קשיים רבים לאורך קורותיו, לעמוד איתן באתגרי התקופה הקשה והמסובכת הזו.

תקופת החגים עוברת עלינו מתוך ריחוק חברתי קשה ומתוך ניתוק פיזי מיקירינו וחברינו, אך ליבו הפועם של עם ישראל פועם כאחד בלב כולנו. הקשר החי בין כלל חלקי העם יתחזק מתוך תחושת הסולידריות, האיכפתיות והוויתור ההדדי של כל פרט ופרט על נוחיותו למען בריאות וחיי הכלל. עם ישראל איתן ברוחו על אף רוחות הפרצים המנשבות בו לעיתים, ומתקופה זו הוא ייצא איתן פי כמה.


דומה דודי לצבי

בימים אלה נראה לכאורה שיישום חזון הריבונות עושה צעדים מסוימים אחורה לנוכח ההסכמים שבכתב ושבעל פה עליהם חתם ראש הממשלה. עלינו לזכור את דברי חז"ל שדימו את גאולת ישראל לריצתו של הצבי שלעיתים הוא נגלה ולעיתים נכסה.
 
בתקופה מורכבת זו עלינו להתגייס מחדש ובכוחות מחודשים לחיזוק תודעת הריבונות בציבור ובהנהגה ולהחייאתה מחדש של מגמת החתירה ליישומו.
 
לא עת להרפות ידיים ולחלישות הרוח היא העת הזו. זו השעה לחשיבה מחודשת של האופן בו ניתן ונכון לקדם את מהלכי הריבונות בציבור ובמנהיגות בישראל. תנועתנו, ואיתה תומכי חזון הריבונות ואוהבי ארץ ישראל רבים ויקרים, הובילה לתפנית התודעתית המדהימה מאפיקי נסיגה והתקפלות לחזון של ריבונות והתעצמות. עם ישראל קרוב יותר מאי פעם להגשמת החזון הציוני של שיבת ריבונותינו לארצנו, וכעת עלינו להתחזק, לא להיסחף אחר חלושי דעת ולהמשיך את המהפכה. בכוחנו ובידינו הדבר. יחד אתכם זה יקרה. נוביל לריבונות אמת של עם ישראל על כל ארצו, לא כעסקה, לא כדיל ולא כחלק מהסכמה לגזילת חלקים ממולדתו של העם היהודי.
 
נמשיך, נעשה ונצליח!
 

לא ישתיקו
 
בהזדמנות זו נבקש לחזק את ידיו של הרב שמואל אליהו שליט"א, רבה של תנועת הריבונות, מול המבקשים להצר את צעדיו ולהשתיק את קולו הצלול והברור, קולה של היהדות האמתית, הזקופה ושאינה מתרפסת ואינה מתייפייפת בפני איש.
 
החלטתו של בג"ץ להעמיד את הרב אליהו לדין משמעתי בשל עמדותיו התורניות היא המשך למגמת רדיפת כל מי שעמדתו אינה תואמת את עמדת השמאל ונספחיו. דבריו של הרב אליהו בדבר החובה לקום ולהשיב מלחמה שערה כלפי כל מי שמנסה להרים יד על יהודי להורגו הם אמת פשוטה ובסיסית שנקבעה במקורותיו של העם היהודי, הקם להורגך השכם להורגו. דבריו על מגמת הטרור הערבי הרואה בכל יהודי מטרה, בין אם באלון מורה, תל אביב או פריז, הם ראיית המציאות נכוחה ואינם פוליטיקה כלל ועיקר.
 
תחזקנה ידי הרב המורה דרך לרבים בתקופה נבוכה שכזו. לא נאפשר סתימת פיות אנטי דמוקרטית.
 

המלצה
 


בתוך בליל הדיווחים וההתייחסויות ל"הסכם ההיסטורי" שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות ולבחריין, חשוב לקרוא ולהפנים גם את דבריו המחכימים, הזהירים והמזהירים של פרופ' אריה אלדד, אידיאולוג אמתי שעבר דבר או שניים גם בשדה הפוליטי, יודע לקרוא בין השורות של ההסכמים ומבעד לתרועת החצוצרה של הטקסים.
 
לקריאת מאמרו לחצו כאן
 

מי המקומיים כאן
 
הסיפור הקשה שזכה לכותרות בכל מהדורות החדשות אודות המשפחה מגוש שילה שנקלעה למארב אבנים, הותקפה קשות ולאחר שנחלצה בזכות ירי באוויר נפתח תיק במשטרה נגד אב המשפחה הוא עדות נוספת לליקוי המאורות בו אנו מצויים כאומה וכמדינה.
 
גם סיפורו המקומם של איתן זאב, חקלאי תושב דולב שמוצא עצמו מול כתב אישום לאחר שהציל את עצמו ואת חבריו מלינץ' שפורעים ערבים ניסו לבצע בהם, הוא עדות לאותה תופעה קשה הנוגדת את השכל הישר.
 
למעלה מחמישים שנה בהן לא הוחלה ריבונות ישראל ביהודה ושומרון גרמו לרשויות השלטון והאכיפה לראות בערביי יו"ש את ילידי המקום וכמקומיים ואת היהודים כתושבי עראי זמניים. הגישה הזו היא שמביאה שוב ושוב להתרת דמם של המתיישבים ושל יהודים הנוסעים בצירי התנועה ובכבישים. את המציאות הזו יש לגדוע ולקטוע. נעשה זאת בהחלת הריבונות וככל שנקדים ייטב.

 
וכיפר אדמתו עמו
 
לקראת יום הכיפורים נקרא לכם להצטרף ולהפנות את כספי פדיון הכפרות להמשך פעילותה של תנועת הריבונות. בהקשר זה נביא את דבריו של הרב אביגדור נבנצל, רב הרובע היהודי, שנשאל על כך על ידי הרב ברוך אפרתי, ראש רבני 'דרך אמונה', והשיב כי "הנותן כסף לקופה זו זכותה של ארץ ישראל תעמוד לזכותו, שנאמר 'וכיפר אדמתו עמו".
 
הרב אפרתי מציין במכתב ששלח לתנועתנו כי מאחר והנוסח הוא 'אלו המעות ילכו לצדקה' ניתן לחלק ולתת חלק מכספי הכפרות לצדקה וחלק לתנועת הריבונות "ויקיים בכך גם מצוות יישוב ארץ ישראל שעליה אמרו חז"ל שהיא שקולה כנגד כל מצוות התורה".


 
ליצירת קשר ולתרומות לחצו כאן
 

תְּכַפֵּר עֲווֹנִי כִּי שִׂבְרִי בְּךָ מַלְכִּי. וְכוֹנֵן אֶת דַּרְכִּי אֱלֹהַי לְעָבְדֶּךָ

שנה טובה
גמר חתימה טובה
ושבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

24-09-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 28
מערכת ריבונות
23-10-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 28 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
שדולת ארץ ישראל: מחויבים להגשמת חזון הריבונות
שמעון כהן
22-10-2020
כביטוי למחויבותם לחזון הריבונות חתמו חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת את ביקורם בשמורת 'עוז וגאו"ן'. "נתניהו וטראמפ ירדו מהעניין. אנחנו לא. נחתור להגשמת החזון".
ריבונות - כתב עת מדיני
'קצה נפשם של הערבים ברש"פ. מתחננים לשובו של השלטון הישראלי'
מערכת ריבונות
21-10-2020
הפרשן הבכיר, המזרחן יוני בן מנחם, מספר על הלכי הרוחות ברחוב הערבי באיו"ש: קצה נפשם ברשות המושחתת. מתחננים לשלטון ישראלי. גם למדינות ערב נמאס מהם.
ריבונות - כתב עת מדיני
​5400 יחידות דיור? אפילו לא לעג לרש
שמעון כהן
21-10-2020
אברהם שבות, ממתכנני ההתיישבות ביו"ש, לא רואה בשורה בדיווחים על אישור בניית 5400 יחידות דיור אלא עדות נוספת לסחבת המדינית והפוליטית שמונעת בניית עשרות אלפי דירות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 27
מערכת ריבונות
16-10-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 27 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
קריאה לשרים: אל תצביעו ללא דיון שקוף ומעמיק
מערכת ריבונות
11-10-2020
תנועת הריבונות לשרים והח"כים: דירשו הבהרות ושקיפות לפני ההצבעה לאישרור ההסכם עם האמירויות. התנועה מפרסמת כתובות השרים והח"כים לטובת ציבור המצטרפים לבקשה.
ריבונות - כתב עת מדיני
שלום תמורת שלום?
ד"ר רון בריימן
11-10-2020
בניגוד לרכילות הנפוצה בקרב הלשונות הרעות, נתניהו דווקא מוכן לשלם מחירים כבדים, בפוליטיקה הפנימית וביחסי החוץ של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
פעיל רשת באמירויות: להחיל ריבונות ישראל ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
11-10-2020
פעיל רשת מרכזי מאיחוד האמירויות קורא להגלות את הנהגת הרש"פ ולהחיל ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 26
מערכת ריבונות
01-10-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 26 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
הרבנית מרים לוינגר – ברוך דיין האמת
מערכת ריבונות
29-09-2020
תנועת הריבונות מבכה את לכתה של הרבנית מרים לוינגר, ליבה הפועם של ההתיישבות מראשיתה.