לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 4

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 4 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים

זה עתה ציינו את חג העצמאות ה-72 של מדינת ישראל והשנה במתכונת שונה מהרגיל. כמו בחג הפסח, חג הולדתו של העם היהודי, שבו צוונו להתכנס כל משפחה ומשפחה בפני עצמה, לקיים מצוות והגדת לבנך ועם זאת להפנים את היותנו חלק מעם ישראל, כך גם בחג העצמאות האחרון. במקום לצאת אל הפארקים והשמורות בהמונינו התכנסנו פנימה אל התא המשפחתי הגרעיני, למדנו ולימדנו בתוככי המשפחה את גודל הנס לו אנו שותפים מזה 72 שנים, נס תקומת ישראל בארצו, וחשנו את הזכות להיות חלק מהמשפחה הגדולה של עם ישראל.

ניצני החזרה לשגרה כבר איתנו ואנו תפילה שאכן יתברר שניתן להמשיך בצעדים אלה מבלי לסכן ולהסתכן, ואת חזרתנו לאתגרי תקומת ישראל בארצו נעשה מתוך אותן תעצומות שגילינו בימים אלה של התמודדות עם מגיפת הקורונה. את הלכידות, האחדות, הכרת הטוב, אמירת התודה, האיכפתיות, הערבות ההדדית וההתגייסות הכללית נאמץ ככוח חדש ומתחדש לקראת הבאות.

אחד האתגרים החשובים הניצבים בפנינו הוא גם אחד מצעדיה הראשונים הצפויים של הממשלה המסתמנת, אתגר הריבונות. יחד אתכם נמשיך לעמוד על המשמר ונתריע מכריכה מסוכנת של החלת הריבונות החלקית בהסכמה טראגית להקמתה בעתיד של מדינה ערבית בלב מולדתנו, כפי שנרקם במתווה טראמפ המכונה 'תכנית המאה'.
 
חדשות בחדשות

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, הבהיר השבוע כי ארה"ב תתמוך במהלך הריבונות, אך כוונתה היא שהמהלך יבוצע כחלק ממו"מ מול הערבים. בהחלט יתכן ודברים אלה רומזים לכוונתה של ארה"ב להמשיך וללחוץ על מנהיגי ישראל לקבל את העסקה\הדיל המסוכן שאחריתו הקמתה, לראשונה בהיסטוריה, של מדינה פלשתינית בלב מולדתנו, תוך סיכון קיומי לעתידה של ישראל ולחיי אזרחיה ופגיעה אנושה בחזון הציוני. לא נאפשר זאת, ויחד עם אוהבי ארץ ישראל בממשלה ומחוצה לה נבלום כל מהלך שכזה.

חשוב להזכיר לעצמנו, לארה"ב ולעולם כולו כי בהצהרותיו תומכות הריבונות של הממשל האמריקאי זוכה ארה"ב להתחבר לצדק, למוסר ולאמת. ארה"ב היא שמרוויחה היסטורית מתמיכתה ברעיון הריבונות ובהגשמתו. אנו איננו זקוקים להצהרות פומפאו או להבטחות טראמפ כדי לזכור את ייעודינו ואת זכותנו על ארץ ישראל. את הזכויות הללו אנו שואבים ממקור ההבטחה האלוקית. המשתתף בהגשמתה של הבטחה זו הופך שותף להנעת גלגלי הצדק ההיסטורי וכל הפוגם ופוגע בהבטחה זו מעיד על עצמו כמנותק מהתקדמות ההיסטוריה אל ייעודה.
 
ריבונות עבורי היא

והפעם מתארח בפינתנו יו"ר סיעת הליכוד בכנסת, ח"כ מיקי זוהר:

"החלת ריבונות עבורי היא מהלך קריטי שיש לעשותו בהקדם האפשרי ויש לעשות זאת על כל שטחי מדינת ישראל. כעת, כשיש ממשל אמריקני אוהד, על מדינת ישראל להזדרז ולנצל את ההזדמנות ההיסטורית בהקדם על מנת שלא נחמיץ את השעה". 
מפרשה לפרשה

בפינתו מתייחס הרב ברוך אפרתי, ראש רבני 'דרך אמונה', לקשר בין מצוות כיסוי הדם, חזון הצמחונות ומעלתה המיוחדת של ארץ ישראל:


 
ללמד בני יהודה קשת

אנו ממשיכים במסעינו ברחבי ארץ ישראל יחד עם ההיסטוריון, הסופר והעיתונאי חגי הוברמן שמזכיר לנו את האירוע שהתרחש ממש בימים אלה לפני 46 שנים:

חידה: מהו היישוב הראשון שהקימה תנועת 'גוש אמונים'?

אני כבר שומע אתכם זורקים את השמות 'עפרה', 'קדומים', 'אלון מורה'. אז אחסוך את ההתלבטות: היישוב הראשון של גוש אמונים היה מושב קשת בגולן.

זה היה במהלך המו"מ של ישראל עם סוריה על נסיגה חלקית מהגולן אחרי מלחמת יום הכיפורים. ועד יישובי הגולן הקים מאחז אזרחי בבונקר שבפאתי קוניטרה. לעזרתו נרתמו אנשי גוש-אמונים, שהבינו שנסיגה בגולן היא ראשית הנסיגות שיימשכו גם ביו"ש. מתוך הקבוצה המעורבת של דתיים וחילוניים, שישבו יחדיו בבונקר, צמח המושב קשת.

היישוב הוקם ב-כ' באייר תשל"ד, 27 באפריל 1974, בפאתיה הצפון-מערביים של קוניטרה. השם רומז לשמה של קוניטרה (גשר הקשתות הקטן), והוא גם ראשי תיבות של "קוניטרה שלנו תמיד". אל חברי הקיבוצים והמושבים בגולן הצטרפו בחורים מישיבת מרכז הרב בירושלים ותומכים מכל רחבי הארץ אשר התנגדו למסירת שטחים לסוריה.

אחרי הנסיגה מקוניטרה עבר היישוב כמה תחנות, במהלכן התגבש יישוב דתי. בחודש אלול תשכ"ח, ספטמבר 1978, לאחר כארבע שנים של המתנה לסיום בנייתה של נקודת הקבע, עברו החברים סופית לנקודת הקבע למרגלות תל טליה, כחמישה ק"מ מהגבול עם סוריה, מתוך הבנה שההתיישבות היא הקובעת בסופו של דבר את הגבול.
 
ריבונות זה מדליק

נוער הריבונות ממשיך לעורר התפעלות בהתגייסות לחזון הריבונות וביוזמות שהוא מעלה, מפיק ומוציא לפועל.

לקראת חג העצמאות הובילו חברי נוער ריבונות מכל רחבי הארץ טקס וירטואלי אליו גייסו אישים רבים בהם השרים בצלאל סמוטריץ', הרב רפי פרץ, מירי רגב, השרה לשעבר איילת שקד, ראש מועצת יש"ע דוד אלחיאני, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, הרב שמואל אליהו, הרב יוסף צבי רימון ועוד. לטקס הוסיפו תיעוד מצולם ומרהיב של מגוון הפעילויות בהן היו בני הנוער שותפים בשנה האחרונה וגם סרטון מיוחד של חבורת 'אנדרדוס'. צפו בסרטון ופרגנו. מגיע להם:

לצפיה לחצו כאן


 

בברכת “עלה נעלה וירשנו אותה”

יהודית קצובר ונדיה מטר

תנועת הריבונות מייסודה של נשים בירוק

הצטרפו! https://nirshamti.co.il/ribonut/

לתרומות https://secure.cardcom.solutions/e/9R5/

050-7161818 050-5500834

ribonut@gmail.com

 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-04-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
ארה”ב מנסה להפוך את הריבונות לנסיגה חד-צדדית
חגי הוברמן
01-06-2020
נתניהו מוכן לקבל את הצעת ארה"ב כמו שהיא ולא נחוש לתקן אותה. נכונות העמידה של רה"מ על משמר האינטרסים הישראלים נמצאת בדעיכה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מדינת טרור בלב הארץ - סכנה קיומית
מערכת ריבונות
02-06-2020
מועצת יש"ע ו'ימינה' התכנסו לישיבה משותפת בה קבעו כי הריבונות היא מהלך היסטורי חשוב אך הקמת מדינה פלשתינית בלב הארץ היא סכנה קיומית לעתיד ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכנית טראמפ היא יישום נאום בר אילן
שמעון כהן
01-06-2020
נתניהו לא נשמע מעולם מתכחש לנאום בר אילן. נראה שזו תפיסתו המדינית. השוואה לתכנית טראמפ מגלה: זו כמעט אותה תכנית, רק ללא התנגדות סוערת של הימין.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 8
מערכת ריבונות
27-05-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 8 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
עסקת המאה היא הונאת המאה ומלכודת המאה
מערכת ריבונות
26-05-2020
בחינת פרטיה של תכנית המאה מגלה תכנית סדורה לחנק ישובים, לבידוד ישובים ובעיקר, להקמת מדינה פלשתינית בלב הארץ. בועז העצני מזהיר בראיון.
ריבונות - כתב עת מדיני
נתוני הסקר עוותו - מה באמת חושבים הישראלים על הריבונות
מערכת ריבונות
24-05-2020
נתוני הסקר של 'מפקדים לביטחון ישראל' שובשו על מנת להציג מסקנות הפוכות מהמציאות. קלמן ליבסקינד בדק וחזר עם תוצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
'מלך ירדן חושש ממדינה פלשתינית'
מערכת ריבונות
20-05-2020
המזרחן יוני בן מנחם מספר על השיחה בה אמר המלך עבדאללה לאריק שרון כי אין להתייחס לאזהרותיו שאינן אלא מס שפתיים למניעת התקוממות פלשתינית בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דגן: גם ריבונות אינה שווה הכרה במדינת טרור בלב ארצנו
מערכת ריבונות
20-05-2020
ראש מועצת שומרון: ריבונות אינה זקוקה להסכמה אמריקאית. כך פעלו בגין, אשכול ואולמרט. אסור לכרוך ריבונות בהסכמה להקמת מדינת טרור בארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נאום נתניהו - צעד לריבונות, ללא פשרות ודילים
מערכת ריבונות
17-05-2020
ריבונות - כתב עת מדיני
חוזרים לאינטרס הישראלי - בקעת הירדן תחילה, לא למתווה טראמפ
מערכת ריבונות
14-05-2020
​תנועת הריבונות מגיבה לביקורו השבוע של מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, בישראל ולהקמת הממשלה החדשה: